A A A

Po raz trzeci biegi przełajowe w naszym województwie rozgrywane były w formule - drużynowo-indywidualnej.
Po eliminacjach powiatowych i rejonowych w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady wystartowało 90 sześcioosobowych drużyn. W zawodach prawo startu mieli również najlepsi zawodnicy indywidualnie, jeżeli ich zespoły się nie zakwalifikowały.

Pogoda na obiektach Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego MULKS w Pustyni k/Dębicy była znakomita. Walka na trasie trwała do ostatnich metrów. Najmłodsi rywalizowali na dystansie 600m, a im starsza kategoria wiekowa tym dystans do pokonania był dłuższy.
Na zakończenie zawodów na wszystkich czekała kiełbasa z grilla, oraz lody. Również wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, a najlepsze także puchary i medale.

Powiat Łańcucki reprezentowało aż 5 drużyn z Szkoły z Markowej.

Najlepsi byli chłopcy w biegu na 600 m w kategorii do klasy 4, zajmując III miejsce
w województwie.

w składzie: FIAŁKOWSKI SZYMON, KILIAN HUBERT, SZPYTMA SZYMON, NIEMCZAK JAN, INGLOT WOJCIECH, BAZAN BOGUMIŁ.

Tuż za podium uplasowali się chłopcy w kat. Do klasy 6, zajmując IV miejsce

w składzie: Bytnar Jakub, Kielar Dominik, Flejszar Mirosław, Sowa Krystian, Paliński Tymoteusz, Lew Jakub, (Hawro Kamil, Balawejder Karol)

Drużyna dziewcząt w kat. Do klasy 4 zajęła bardzo dobre V miejsce
w składzie: Inglot Julita, Fugiel Monika, Bieniasz Paulina, Nicpoń Amelia, Flejszar Martyna, Balawejder Patrycja.

Dziewczęta w kat. do klas 6 zajęły XI miejsce.

W składzie: Sadleja Julia, Szylar Aleksandra, Tonia Wiktoria, Kluz Aleksandra, Wojciechowska Oliwia, Niemczak Joanna, (Olbrycht Bettina, Jędrejko Wiktoria).

Najstarszą grupę reprezentowali chłopcy do klasy 3 gimnazjum, zajmując IX miejsce.

Skład drużyny: Krok Paweł, Kielar Jakub, Czarnota Przemysław, Damian Cyran, Ostaszewski Jakub, (Krzysztyniak Sławomir, Homa Michał).

WSZYSTKIM GRATULUJEMY.

Szczegółowe wyniki indywidualne i drużynowe będą sukcesywnie dodawane w zakładce: WYNIKI RYWALIZACJI SPORTOWEJ na stronie https://szs.rzeszow.pl