A A A

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.

Z okazji tej okrągłej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej filii nr 2 wraz z opiekunami p. Małgorzatą Borończyk-Międlar i p. Magdaleną Szpytma przygotowali uroczystą akademię dla społeczności szkolnej, przedszkolnej, rodziców, jak również dla zaproszonych gości, a przede wszystkim dla emerytowanych nauczycieli.

W przygotowanie tej doniosłej uroczystości włączyła się też s. Lucyna Kogut oraz panie Barbara Szołdra i Renata Drewniak.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy trzeciej „b” przedstawili program artystyczny pt. „Mówię o Tobie czule, śpiewam o Tobie głośno”.

Poprzez inscenizację i piosenki przypomnieli trudne losy narodu polskiego, wykonali taniec z flagami, a na zakończenie zatańczyli narodowego krakowiaka. W trakcie akademii odbyło się także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów całej szkoły i przybyłych gości.

Wspaniały występ przyniósł wiele emocji i zachwytu, o czym świadczyły owacje na stojąco.

Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście udali się na wspólne spotkanie i skromny poczęstunek do klasy, gdzie uczestnicy zwrócili uwagę na pomysł dekoracji stołów, który zawierał wiele elementów symboli narodowych. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze.

Organizatorzy byli niezwykle wdzięczni, że goście swoim przybyciem odpowiedzieli na zaproszenia.